Donoro kortelė

Donoro kortelė

tai organų donorystės simbolis. Kortelės turėtojas išreiškia savo valią po mirties savanoriškai ir neatlygintinai dovanoti organus transplantacijai. Donoro kortelė išduodama asmeniui kuris užpildo Sveikatos apsaugos ministro 2000 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 368 patvirtintą Asmens sutikimo ir nesutikimo, kad jo audiniai, ląstelės, organai būtų paimti ir atiduoti transplantuoti, formą. Užpildžiusio asmens duomenys registruojami Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsteigtame Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registre, kurio duomenų tvarkytojas yra Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Pasirašyti sutikimą ir gauti Donoro kortelę gali pilnametystės sulaukęs pilietis, t. y. asmuo nuo 18 metų.

Donoro kortelės su savimi nešiotis nereikia – asmens duomenys dėl sutikimo donorystei saugomi registre.

Pasirašant sutikimą reikia nurodyti asmens duomenis, taip pat galima pasirinkti, kokius organus sutinkate dovanoti. Ant Donoro kortelės atspausdintas identifikavimo kodas, asmens duomenų čia nėra. Pasirašant sutikimą nereikia atlikti medicininių tyrimų ir nurodyti sveikatos duomenų: ar organai tinkami transplantacijai bus sprendžiama po mirties, o Donoro kortelė parodo tik žmogaus valią dėl donorystės.

Labai svarbu ne tik turėti pačią Donoro kortelę, bet apie savo apsisprendimą po mirties dovanoti organus transplantacijai pasikalbėti su savo artimaisiais. Būtent jie, artimieji, dėl donorystės tars lemiamą žodį gydytojams.

Viena dažniausių priežasčių, kodėl artimieji nesutinka paaukoti mirusiojo organų – jie nežino, ką apie tai galvojo jų artimasis, būdamas gyvas.
Nesvarbu, kas jūs esate, ką veikiate, kur gyvenate, jūs galite padovanoti didžiausią dovaną – gyvenimą, jei pritarsite organų donorystei po savo mirties. Pasikalbėkite su savo artimaisiais apie donorystę.

Sutikimą Donoro kortelei gauti galima pasirašyti internetu per el. valdžios vartus.

Apie kitus būdus įsigijimo būdus bei daugiau informacijos apie donoro kortelę rasite

Nacionalinio transplantacijos biuro svetainėje .